Blank

5 دلیلی که شما باید از یک آژانس کاریابی استفاده کنید

Posted on 23/04/2017
14858738534527 Helprope

آژانس های استخدام زیادی در سراسر دنیا وجود دارند، اما چه دلیلی می تواند وجود داشته باشد تا شما برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود از یک آژانس محلی استفاده نمایید؟

بر اساس تجربیات چندین ساله ی ما و بازخوردهایی که از مشتریان خود دریافت نموده ایم، ما بر این باور هستیم که دلایل بسیار مهمی وجود دارد که شما را ترغیب به استفاده از یک آژانس استخدام محلی می نماید.

در متن زیر شما را با 5 مورد از مهم ترین دلایل استفاده از یک آژانس کاریابی محلی برای پیدا نمودن نیروی کاری مورد نیاز شرکت ها آشنا می نماییم.

 

آگاهی عمیق از بازار کار

آژانس های کاریابی محلی اطلاعات زیادی در خصوص پتانسیل های موجود در منطقه ی جغرافیایی مورد نظرتان دارند. آن ها به دلیل حضور در منطقه ی جغرافیایی مورد نظر و  تجربیاتی که در امر پیدا نمودن نیروی کار برای شرکت ها و سازمان های مختلف دارند، توانسته اند به درک عمیقی از شرایط و قوانین حاکم برسند و در صورت نیاز مشاوره های لازم را به شرکت های بین المللی و حتی نیز شرکت های محلی خواهان نیروی کار بدهند.

آژانس های کاریابی محلی از نحوه ی پراکندگی نیروهای کاری ماهر و واجد شرایط مورد نظر شرکت ها اطلاع کامل دارند و به دلیل روابط گسترده ای که با افراد متخصص در زمینه های شغلی گوناگون دارند، به راحتی می توانند بهترین نیروهای کاری که در آینده بزرگترین سرمایه ی شرکت متقاضی خواهند شد را در اختیار آن ها بگذارند.

 

دسترسی وسیع به نیروهای کاری

پیدا کردن برخی از داوطلبان شغل بسیار سخت است. آن ها ممکن است که هم اکنون مشغول به کار باشند و به قدری درگیر کار خود باشند که دیگر فرصتی برای جستجو و مطالعه ی تبلیغات شغلی در شبکه های اجتماعی و سایت های کاریابی را برای پیدا نمودن موقعیت های شغلی بهتر نداشته باشند. در این صورت، تنها آژانس کاریابی محلی می تواند با روابط گسترده ای که با نیروهای ماهر و با تجربه محلی دارد، با این گونه متقاضیان کار ارتباط برقرار نماید.

از جهتی دیگر، برخی از نیروهای کاری هم اکنون غیر فعال هستند و یا بنابه شرایط موجود در آن موقعیت جغرافیایی و یا سایر دلایل احتمالی هم اکنون مشغول به کار در حوزه ی دیگر باشند. آژانس های کاریابی محلی با آشنایی عمیقی و روابطی که دارند به آسانی خواهند توانست این گونه متقاضیان را شناسایی نمایند و پلی بین شرکت های متقاضی نیروی کار محلی و این گونه متقاضیان کار ایجاد نمایند.

 

کاندیدهای کار، نه متقاضیان آن

هدف بسیاری از آگهی های شغلی تنها جلب توجه افراد متقاضیان کار و جذب نیروهای مورد نیاز از بین آن ها می باشد. متقاضیان کار، وبسایت شرکت ها، شبکه های اجتماعی و آگهی های کاری را به منظور پیدا کردن شغل مورد نظر خود دنبال می نمایند. برخی از متقاضایانی که رزومه ی خود را پس از دیدن آگهی های استخدام ارسال می نمایند، گزینه ی مناسبی برای کار مورد نظر نیستند. برخی نیز ممکن است برای امتحان شانس خود اقدام به ارسال رزومه ی کاری نمایند و برخی دیگر نیز ممکن است رزومه ارسالی شان مطابق نقش و موقعیت کاری مورد نظر نباشد و یا سابقه کاری و اطلاعات موجود در رزومه شان ناواضح و مبهم باشد. برای هر موقعیت شغلی ممکن است تعداد زیادی رزومه از جانب متقاضیان ارسال شود. بنابراین، پیدا نمودن متقاضیان ماهر و واجد شرایط، برقراری ارتباط با آن و هماهنگ کردن وقت مصاحبه کاری بسیار دشوار و خسته کننده خواهد بود.  

شما با استفاده از آژانس های استخدامی می توانید به دور از طی نمودن مراحل پرهزینه و زمانبر ذکر شده، تنها اقدام به بررسی کاندیدهای مناسب و از پیش بررسی و تعیین شده از جانب آژانس استخدام برای تامین نیروی کار مورد نظرتان نمایید.

 

صرفه جویی در وقت و هزینه

پیدا نمودن، فیلتر کردن، برقراری تماس با نیروهای کار مورد نظر از میان تعداد زیاد رزومه های ارسالی و در نهایت تعیین وقت مصاحبه و گزینش های نهایی فرآیندی پیچیده می باشد. علاوه بر این، این گونه فرآیندها بسیار وقت گیر و پرهزینه هستند. آژانس های کاریابی محلی اطلاعات نیروهای کار دائم و موقت دارای شرایط و فیلتر شده ای را برای موقعیت های کاری گوناگون دارند که منجر به کاهش زمان و هزینه ها می شود.

آژانس های کاریابی محلی با قوانین مرتبط با بیمه، مالیات و به طور کلی قوانین کسب و کار حاکم آشنایی کامل دارند. آن ها می توانند در خصوص میزان حقوق و مزایای تخصیصی به شما راهنمایی و مشاوره دهند و راهکارهایی را در جهت کاهش هزینه های اضافی ارائه نمایند.

 

کمک به شهرت و موفقیت

 شرکت های بین المللی برای حضور فعال در منطقه ای که قبلا در آن هیچ گونه حضوری نداشته اند نیاز به تبلیغات و شناساندن اسم خود به نیروهای کاری فعال در حوزه ی کاری مربوطه دارند. آژانس های کاریابی محلی در کنار کمک به پیدا نمودن نیروهای کاری مقیم دارای شرایط مورد نیاز شرکت ها، به دلیل تجربه های همکاری گذشته خود با شرکت های بین المللی می توانند بهترین مسیر برای موفقیت در منطقه ای که قبلا در آن فعالیتی نداشته اید را به شما نشان دهند. آژانس های کاریابی شاهد نقاط قوت و ضعف و نیز موفقیت ها و عدم موفقیت های شرکت های بین المللی در کشور خود بوده اند. از این رو آن ها می توانند بهترین راهکارها را بنابر منابع و نیازهایتان را به شما ارائه دهند.

 

شرکت های گوناگون ممکن است بنا به دلایل مختلفی نظیر پیدا نمودن نیروهای کاری مقطعی و دائمی، کاهش هزینه ها و... اقدام به همکاری به آژانس های کاریابی نمایند. اما نکته ای که می بایست به آن توجه نمود، نقش مهم و پر رنگ آژانس های کاریابی در توسعه و موفقیت شرکت ها می باشد.

اگر شما به دنبال همکاری با یک آژانس کاریابی محلی برای پیدا نمودن نیروهای کاری متخصص و با تجربه مقیم در منطقه هستید، شرکت MSELECT با سال ها تجربه موفق در زمینه فراهم آوردن نیروهای انسانی مورد نیاز برای شرکت های بزرگ بین المللی می تواند گزینه ی مناسبی برای همکاری با شما و کمک به موفقیت بیشترتان باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون با ما تماس حاصل فرمایید.